Podbeskidzie Bielsko-Biała - Dolny Kubin 7:0 [ZDJĘCIA]. Podbeskidzie gromi w sparingu

Leszek Jaźwiecki / FOTO: Jakub Jaźwiecki
Na zakończenie zgrupowania w Wiśle beniaminek ekstraklasy z Bielska-Białej urządził sobie festiwal strzelecki w meczu z Dolnym Kubinem. Podbeskidzie rozgromiło ósmy zespół słowackiej II ligi 7:0, prezentując momentami ekstra-klasową formę. Bramek mogło być jeszcze więcej, gdyby bielszczanie wykorzystali wszystkie dogodne sytuacje.

- Nie wymagajmy od nich zbyt wiele, przecież mają za sobą solidnie przepracowany obóz - bronił swoich zawodników trener Robert Kasperczyk. - Do tej pory nasze potyczki z tym zespołem były różne, nigdy nie udało nam się wygrać aż tak wysoko - dodał szkoleniowiec Podbeskidzia.

Kasperczyk: Nikt się nie obijał

Już podczas sesji zdjęciowej, która odbyły się przed sparingiem widać było, że w drużynie panuje doskonała atmosfera. Jedynie Adrian Sikora nie miał ochoty na żarty i unikał rozmów.

- Mam problem z zębem, musiałem iść do dentysty - wyjaśnił nowy napastnik Podbeskidzia prezentując sporą opuchliznę na policzku.
Sikora nie zagrał w sobotnim sparingu, podobnie jak Dariusz Łatka, który doznał lekkiej kontuzji mięśnia uda.

Pierwsze trafienie bielszczanie zaliczyli już w 3 minucie. Słowackiego bramkarza pokonał jego rodak grający w Podbeskidziu Robert Demjan. Przed przerwą bielszczanie jeszcze dwa razy umieszczali piłkę w siatce rywali. Najpierw kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Dariusz Kołodziej, a chwilę potem piłkę głową do bramki drużyny z Dolnego Kubina posłał Sylwester Patejuk.

Po przerwie Słowacy, którzy do Wisły przyjechali w mocno okrojonym składzie, mając na ławce rezerwowych tylko dwójkę zawodników, wyraźnie opadli z sił, co skrzętnie wykorzystali bielszczanie. Na uwagę zasługują dwa gole Adama Cieślińskiego, dla którego był to dopiero drugi sparing w tym okresie przygotowawczym.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - MFK Dolny Kubin 7:0 (3:0)
1:0 Robert Demjan (3),
2:0 Dariusz Kołodziej (34),
3:0 Sylwester Patejuk (36),
4:0 Piotr Malinowski (47),
5:0 Mariusz Sacha (68),
6:0 Adam Cieśliński (80)
7:0 Adam Cieśliński (89)

Podbeskidzie Zajac (30.Bąk) - Górkiewicz, Dancik (46. Sourek), Broniewicz (46. Konieczny), Osiński (46. Cienciała) - Sokołowski (46. Sacha), Metelka (46. Koman), Rogalski (46. Nather), Kołodziej (68. Patejuk) - Demjan (46. Malinowski), Patejuk (46. Cieśliński).