Przegląd tygodnia w Bielsku-Białej, najważniejsze wydarzenia od 13.12 do 19.12.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bielska-Białej czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bielska-Białej czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bielska-Białej, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 13.12 a 19.12.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Spowiedź przed świętami - jak powinna wyglądać w czasie pandemii? Sprawdź nowe grzechy w kościele”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Bielsko-Biała od 13.12 do 19.12.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Spowiedź przed świętami - jak powinna wyglądać w czasie pandemii? Sprawdź nowe grzechy w kościele

Przed świętami Bożego Narodzenia katolicy tradycyjnie tłumnie wybierają się do spowiedzi, aby podczas uroczystych mszy świętych móc przystąpić do komunii świętej. A jak spowiedź powinna wyglądać w czasie pandemii? W galerii sprawdzisz również nowe grzechy - kliknij w galerię.

📢 Zobacz, kto otrzyma Czternastą Emeryturę. Pojawiła się wstępna data wypłaty. Dla kogo 14. emerytura? [20.12.20]

  1. emerytura - wiemy ile wyniesie! Informacje na temat dodatkowej emerytury interesują z pewnością wszystkie osoby, które pobierają do świadczenie. Wiemy już, ile będzie wynosić 14. emerytura. Komu będzie ona przysługiwać i kiedy zostanie wypłacona? Sprawdź najważniejsze informacje.

📢 Kwarantanna narodowa w Polsce? A co na to internauci? Zobacz te MEMY!

Polska. To kolejne obostrzenia, które rząd wprowadza w związku z pandemią koronawirusa. Mają obowiązywać od 28 grudnia do 17 styczna. Na co nowego należy być przygotowanym? W sylwestra pojawi się m.in. godzina policyjna, zamknięte zostaną galerie handlowe, stoki narciarskie, czy obiekty sportowe z wyłączeniem zawodowego uprawiania sportu. Co na to internauci? Mają memy komentujące nową rzeczywistość i mówią: "rząd po raz trzeci chce pokonać koronawirusa". Obejrzyj najlepsze w galerii zdjęć.

Tygodniowa prasówka 13.12-19.12.2020 Bielsko-Biała: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bielsku-Białej. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Lockdown w Śląskiem? W tych miastach, sytuacja jest najtrudniejsza. Zobacz WSKAŹNIK zakażeń

Od poniedziałku 28 grudnia 2020 wchodzą w życie nowe restrykcje, które mają nas uchronić przed trzecią falą zachorowań. Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział wprost: "Będzie kwarantanna narodowa".

📢 Tak śmieją się internauci z Bielska-Białej. Jest cynicznie i żartobliwie - zobacz MEMY

Sprawdź stworzone przez Internautów demotywatory i MEMY o Bielsku-Białej! Co związanego z naszym miastem jest najbardziej zabawne? Cóż, jest cynicznie, gorzko i żartobliwie. Sprawdźcie sami! Kliknijcie w przycisk "zobacz galerię".

📢 Night Club Go Go pod Częstochową - teraz opuszczony. Dawne miejsce grzechu i rozpusty... dzisiaj odstrasza [ZDJĘCIA]

Różowy budynek, do niedawna ozdobiony króliczkiem, stojący w Sośnicy (dzielnica Woźnik, pow. lubliniecki w woj. śląskim) na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich 789 i 908 zna chyba większość mieszkańców województwa śląskiego. Każda osoba, która podróżowała przez powiaty lubliniecki i tarnogórski, musiała zwrócić uwagę na oryginalną budowlę, w której kiedyś mieścił się w nim Night Club Go Go Sistars. O tym, kto bawił się w tym miejscu grzechu i rozpusty, krążą legendy, mimo że lokal funkcjonował zaledwie kilkanaście miesięcy. Jak obecnie wygląda opuszczony night club? Jeszcze kilkanaście miesięcy temu można było to lepiej zobaczyć na zdjęciach Eksploratorów z Katowic. My odwiedziliśmy to miejsce w czwartek, 17 grudnia. Budynek w ostatnim czasie został jeszcze bardziej zniszczony. Zobacz zdjęcia, kliknij w "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Koronawirus - śmiertelność wciąż wysoka. Zmarło blisko 500 osób w Polsce. Gdzie w Śląskiem jest najwięcej nowych zakażeń?

Koronawirus w woj. śląskim. Ponad 11 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce i 483 zgony związane z COVID-19 - to najnowsze dane z sobotniego raportu Ministerstwa Zdrowia, z 19 grudnia. W województwie śląskim odnotowano 803 infekcje.

📢 Lotos Cup 2020. Ruszyła rywalizacja z cyklu „Szukamy następców Mistrza". Zobacz, kto wygrał pierwsze zawody

Pierwsze tej zimy zawody Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - „LOTOS Szukamy następców Mistrza" odbyły się w piątek, 18 grudnia na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku. Rywalizacja toczyła się o medale LOTOS Cup w siedmiu kategoriach wiekowych, a najwięcej zwycięstw zapisali na swoim koncie przedstawiciele zakopiańskiego AZS-u, którzy dwukrotnie stawali na najwyższym stopniu podium.

📢 Godzina policyjna w sylwestra. Co dokładnie czeka nas podczas kwarantanny narodowej?

Koronawirus. Od 28 grudnia do 17 stycznia na terenie całej Polski będzie obowiązywał kolejny lockdown. Oczywiście rząd Prawa i Sprawiedliwości unika tego słowa, nazywając nowe restrykcje związane z COVID-19 narodową kwarantanną. Czytaj więcej, kliknij w "Zobacz galerię.

📢 Szczyrk protestuje przeciw zamknięciu turystyki. Zobaczcie banery na hotelach i restauracjach

Na hotelach, pensjonatach i wypożyczalniach sprzętu narciarskiego w Szczyrku zawisły banery z hasłami, które w ostrym tonie obrazują sytuację branży turystycznej. - Jesteśmy pozostawieni sobie samym. I to jest po prostu straszne – uważa Marek Niedośpiał z Willi Orle Gniazdo w Szczyrku.

📢 Zmiana na stanowisku dyrektora Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Tomasz Małodobry zastąpił Andrzeja Orzechowskiego

Decyzją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej - Andrzej Orzechowski nie jest już szefem bielskiej wytwórni. Po dziesięciu latach pełnienia tej funkcji przeszedł na emeryturę. Na stanowisko p.o. dyrektora Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej został powołany Tomasz Małodobry.

📢 Bielsko-Biała: niewybuch z czasu II wojny światowej na poddaszu kamienicy. Strażacy ewakuowali mieszkańców

Robotnicy pracujący przy remoncie poddasza kamienicy natknęli się na pocisk przeciwartyleryjski. Sytuacja miała miejsce w piątek, w rejonie skrzyżowania ulic: 1 Maja z Partyzantów w Bielsku-Białej.

📢 Życzenia bożonarodzeniowe do wysłania SMS: śmieszne, poważne. Wierszyki na Boże Narodzenie Facebook

Życzenia bożonarodzeniowe do wysłania SMS. Kartki bożonarodzeniowe wysyłane pocztą już dawno odeszły do lamusa, teraz życzenia rodzinie i znajomym wysyłamy SMS-em albo na Facebooka. Jeśli nie masz pomysłu na fajne życzenia, publikujemy pod spodem zarówno krótkie, śmieszne wierszyki, jak i bardziej poważne i tradycyjne życzenia. Daj znać swoim bliskim, że o nich pamiętasz! Wyślij życzenia!

📢 Koronawirus nie odpuszcza. Zmarło ponad 400 osób w Polsce. Gdzie w Śląskiem jest najwięcej nowych zakażeń?

Koronawirus na Śląsku. Ponad 11 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce i kolejnych 426 zgonów związanych z COVID-19 - to najnowsze dane z codziennego raportu Ministerstwa Zdrowia. W województwie śląskim odnotowano kolejnych 918 infekcji.

📢 Prawda o kobiecym ciele na zdjęciach. Coraz częściej pokazujemy jego naturalne piękno. Koniec z opresyjnymi wzorcami?

Kobieta nie jest istotą wynurzoną z morskiej piany, niczym Wenus na obrazie Sandro Botticellego. Kobieta jest człowiekiem, co oznacza, że ma ludzkie ciało - ze wszystkimi jego zaletami i wadami. Jak naprawdę wygląda kobiece ciało - bez codziennej depilacji, warstwy makijażu i wyszczuplającej bielizny? Naturalny wizerunek powoli przebija się do świadomości społecznej, sprzeciwiając się stereotypom i mitowi urody. Zobacz zdjęcia.

📢 Świąteczna gorączka zakupów przed wojną i w czasach PRL-u. Gdzie robiliśmy zakupy? Jak wyglądały choinki?

Jak niegdyś wyglądały przygotowania do świąt i zakupy? Na zdjęciach z Narodowego Archiwum Cyfrowego widać, jak mieszkańcy kraju spieszą się, by zdążyć na czas z przygotowaniem świąt. Jeszcze przed II wojną w sklepach i na targach można było przebierać w towarach, później w czasach PRL-u różnie z tym bywało, czasem na półkach sklepowych nie było prawie nic, a święta i tak się jakoś udawały. Kliknij w "zobacz galerię".

📢 Czeka nas Kwarantanna narodowa! Zamknięte będą hotele, stoki, galerie handlowe...

Koronawirus. Nieczynne hotele, stoki narciarskie i galerie handlowe. W Sylwestra mamy zakaz wychodzenia z domu, nie będzie też wyjazdów na ferie. Rząd ogłosił wprowadzenie narodowej kwarantanny, która ma potrwać od 28 grudnia do 17 stycznia włącznie.

📢 Tego nie wolno robić w bloku! Przeczytaj to! Sprawdź zakazy obowiązujące we własnym mieszkaniu

Teoretycznie, jeżeli dysponujesz własnym mieszkaniem własnościowym... to czy możesz w nim robić niemal wszystko? O nie, nic bardziej mylnego! Jest szereg czynności, których zabronić może nie tylko wspólnota mieszkaniowa, ale także polskie prawo. Kliknij w "zobacz galerię".

📢 Ruszają największe ośrodki narciarskie w Beskidach. Tylko na 10 dni... Spieszcie na narty do COS w Szczyrku i Szczyrk Mountain Resort!

Dwa największe ośrodki narciarskie w Szczyrku rozpoczynają sezon zimowy 2020/2021 w piątek 18 grudnia. I będą czynne tylko przez 10 dni. To efekt surowych obostrzeń, o jakich w czwartek 17 grudnia poinformowali przedstawiciele rządu. - Dzisiejsza wiadomość jest katastrofą dla branży. Przygotowanie stoków na otwarcie to koszty, które można oszacować na poziomie połowy dochodów z zimy - nie ukrywają przedstawiciele stowarzyszenia Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne.

📢 Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej wraca do normalnej pracy. Na większości oddziałów są już planowe przyjęcia

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej rozpoczął przyjęcia planowe na większość oddziałów. Wyjątkiem są oddziały kardiologii oraz oddział chorób wewnętrznych i diabetologii, gdzie leczeni są wyłącznie chorzy na Covid-19.

ZOBACZ KONIECZNIE

Powrót do szkół w reżimie sanitarnym

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie