Radioorientacja: Urszula Byrdy zajęła trzecie miejsce wśród młodzieżowców podczas Mistrzostw Polski

JG
Urszula Byrdy, reprezentantka Bielskiego Stowarzyszenia Radioorientacji Sportowej, zdobyła dwa brązowe medale w kategorii młodzieżowców (do lat 21) podczas Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Radioorientacji Sportowej w Siedliskach.

W pierwszym dniu 20-latka z Bielska-Białej finiszowała na trzecim miejscu w klasie 144 MHz, a w drugim dniu stanęła na najniższym stopniu podium w klasie 3,5 MHz.
Nie były to jedyne medale bielskich zawodników. W kategorii dzieci (do lat 12) Dorota Pietrzykowska zajęła drugie miejsce w klasie 3,5 MHz i trzecie w klasie 144 MHz, a Władysław Pietrzykowski triumfował w kategorii masters (do lat 60) i wygrał zarówno w klasie 144 MHz i 3,5 MHz.
Radioorientacja polega na odnajdywaniu nadajników radiowych za pomocą odbiornika wyposażonego w antenę kierunkową.