Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Rekord frekwencyjny w autobusach MZK w Bielsku-Białej. 68 pasażerów na kurs

Kamil Lorańczyk
Kamil Lorańczyk
Zwiększone liczby pasażerów były odnotowywane również na innych liniach komunikacyjnych.
Zwiększone liczby pasażerów były odnotowywane również na innych liniach komunikacyjnych. WK UM w BB
W dniu Wszystkich Świętych mieszkańcy Bielska-Białej bardzo chętnie jeździli miejskimi autobusami. Na trasie linii nr 7, na której znajduje się kilka dużych cmentarzy, zrealizowano łącznie ok. 170 kursów w obie strony – podał w poniedziałek bielski magistrat.

Rekord frekwencyjny w autobusach MZK w Bielsku-Białej. 68 pasażerów na kurs

– Miejski Zakład Komunikacyjny może odnotować sukces frekwencyjny. 1 listopada na linii nr 7 zrealizowano łącznie ok. 170 kursów w obie strony – poinformował Jacek Kachel z wydziału prasowego urzędu w Bielsku-Białej.

Jak zaznaczył, rekordowa była również liczba przewiezionych tego dnia na tej linii pasażerów – 11.635, co daje średnio 68 pasażerów na kurs przy realizacji kursów w godzinach od 9.45 do 17.00 co 7 minut i 30 sekund.

Jest to najwyższy wynik pomiarów badań napełnienia na linii nr 7 w dniu Wszystkich Świętych. Zwiększone liczby pasażerów były odnotowywane również na innych liniach komunikacyjnych.

Tego dnia wprowadzono także nowe rozwiązanie w postaci tymczasowego buspasu na ul. Karpackiej pozwalającego na uprzywilejowanie transportu zbiorowego na newralgicznym odcinku przed cmentarzem komunalnym. Co warto podkreślić, dzięki buspasowi udało się znacznie zmniejszyć opóźnienia w realizacji kursów autobusów.

Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego w Kamienicy wymusiło również wyłączenie z ruchu kołowego ul. Niwnej – z wyłącznym dopuszczeniem ruchu transportu zbiorowego i dojazdu mieszkańców do posesji. Działanie to – podobnie jak wprowadzenie buspasa - wpłynęło na udrożnienie przejazdu autobusów i pozwoliło na ograniczenie opóźnień w kursowaniu linii.

Przypomnijmy, że decyzja prezydenta miasta o bezpłatnym korzystaniu z komunikacji miejskiej 1 listopada dotyczyła wszystkich linii autobusowych MZK.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto