Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rowerowe absurdy w Bielsku-Białej: słup na środku ścieżki [ZDJĘCIA]

KLM
Maszt sygnalizacji świetnej usytuowany na ścieżce rowerowej przy ul. Partyzantów (w rejonie skrzyżowania z ul. Karpacką).
Maszt sygnalizacji świetnej usytuowany na ścieżce rowerowej przy ul. Partyzantów (w rejonie skrzyżowania z ul. Karpacką). KLM
Rowerzyści w Bielsku-Białej zostali zaskoczeni radosną twórczością służb wprowadzających Inteligentne Systemy Transportowe. Na ścieżce rowerowej znalazł się masz sygnalizacji świetlnej. Błędy wytknął bielski radny Bronisław Szafarczyk. – To daleko idąca bezmyślność i amatorszczyzna – ocenił.

Bielsko-Biała to miasto rowerzystów – rodzinne rajdy rowerowe skupiające tysiące osób, setki cyklistów w rekreacyjnych dzielnicach miasta, czy bijące rekordy wypożyczeń bezobsługowe wypożyczalnie rowerów miejskich BBbike (aktualnie trwa kolejny przetarg na ich prowadzenie) – to najlepsze dowody na popularność jednośladów w Bielsku-Białej.

Do zrobienia w infrastrukturze rowerowej nad Białą jest jednak bardzo wiele. Od kilku lat środowiska rowerzystów postulują utworzenie stanowiska oficera rowerowego w mieście, zwracają uwagę na niefortunne oznakowania ścieżek oraz na brak spójnej wizji ścieżek rowerowych, które często prowadzą donikąd.

Na kwietniowej sesji Rady Miejskiej radny Bronisław Szafarczyk wytknął kolejne absurdy.
- W minionych tygodniach rowerzyści w naszym mieście zostali zaskoczeni radosną twórczością służb wprowadzających Inteligentne Systemy Transportowe. To, co można zastać na ulicach miastach, trudno nazwać inaczej, aniżeli daleko idącą bezmyślności i amatorszczyzną, nad którą zarządzający ruchem nie panuje w najmniejszym stopniu – podkreślał.

I podał przykłady. Maszt sygnalizacji świetnej usytuowany na ścieżce rowerowej przy ul. Partyzantów (w rejonie skrzyżowania z ul. Karpacką), przejazdy dla rowerzystów wytyczone od strony najazdu samochodów, zamiast od strony tarczy skrzyżowania, a także prowadzenie ścieżki rowerowej na wysepce, pod kątem prostym, maszt usytuowany na trasie przejazdu rowerów, niewystarczająca wielkość azylu na wysepce, przycisk do żądania zmiany sygnału usytuowany zbyt blisko jezdni - niedostępny dla rowerzysty, aby go dosięgnąć, rowerzysta musi wjechać kołem na jezdnię, brak przejazdu dla rowerzystów na skrzyżowaniu ulic Partyzantów- Leszczyńska.

Wymieniając te błędy Bronisław Szafarczyk zawnioskował, by całą dokumentacje dotyczącą ITS poddać audytowi pod kątem zapewnienia właściwych rozwiązań w zakresie infrastruktury rowerowej. Ponownie zaproponował też o powołanie w mieście stanowiska oficera rowerowego i poprosił, by została wprowadzona zasada konsultowania ze środowiskiem rowerowym wszelkich rozwiązań w ruchu dotyczących właśnie rowerów.

Jeśli znacie inne przykłady rowerowych absurdów w Bielsku-Białej, napiszcie o nich w komentarzu pod tekstem

,

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto