Świetny występ karateków Atemi na mistrzostwach Polski

MAM
W sobotę 29 października w Hali Sportowej Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate WKF. W zawodach udział wzięło 340 zawodników z 42 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Nasze miasto reprezentowała czwórka zawodników z Klubu Sportów Azjatyckich Atemi, którzy wywalczyli 4 medale: 2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy, co w klasyfikacji medalowej uplasowało bielskich karateków na 9. pozycji.

Mistrzem Polski w konkurencji kata indywidualne juniorów młodszych został Mateusz Tomiczek, który w finale pokonał swojego kolegę klubowego Dawida Gawła .
Mistrzostwo Polski wywalczyła także drużyna kata juniorów młodszych w składzie: Mateusz Tomiczek, Dawid Gaweł oraz Dawid Zorn.
Brązowy medal dla bielskich karateków dołożyła wicemistrzyni świata Karolina Ścieszka w konkurencji kata indywidualne młodzieżowców ulegając Katarzynie Dubel z Prudnika (aktualna mistrzyni świata) oraz Oldze Chmielewskiej z Obornik (aktualna wicemistrzyni świata).
Największym pechowcem bielskiej ekipy okazał się Dawid Zorn, który w konkurencji indywidualne kata juniorów młodszych zajął 5. pozycję nieznacznie przegrywając walkę repasażową o trzecie miejsce. Z kolei w kumite indywidualne juniorów młodszych do 52 kg, Dawid Zorn zajął 4. miejsce ulegając rywalowi w repasażu na punkty 3:4.
Przypomnijmy, że sympatyków karate w Bielsku-Białej już niebawem czekają nie lada emocje. W dniach 25-27 listopada w hali pod Szyndzielnią odbędą się Mistrzostwa Europy Karate-Do Shotokan. W zawodach wezmą udział najlepsi zawodnicy Starego Kontynentu wśród kadetów, juniorów i seniorów. Reprezentacja Polski liczy na kilka medali, a bielszczanie najbardziej będą ściskać kciuki za Karolinę Ścieszkę, dla której będzie to ostatni występ w bielskich barwach. Srebrna medalistka mistrzostw świata przenosi się bowiem do Wrocławia, gdzie rozpoczęła studia.