MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Najlepsze SANATORIA w woj. śląskim - RANKING 2023. Tam wrócisz do zdrowia i wypoczniesz na łonie natury!

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Przejdź do galerii, aby sprawdzić najlepsze sanatoria w woj. śląskim
Przejdź do galerii, aby sprawdzić najlepsze sanatoria w woj. śląskim arc DZ, materiały prasowe
RANKING 2023. Prezentujemy zestawienie najlepszych sanatoriów położonych w miejscowościach uzdrowiskowych w województwie śląskim. Zestawienie zostało stworzone na podstawie opinii internautów zamieszczonych w mapach Google. W rankingu najlepszych sanatoriów na Śląsku znalazły się te ośrodki, które uzyskały co najmniej 50 ocen internautów. Znasz te miejsca?

KLIKNIJ TUTAJ, by poznać najlepsze sanatoria w Śląskiem!

Najlepsze sanatoria w Śląskiem

Goczałkowice-Zdrój i Ustroń to dwa uzdrowiska, które znajdują się w województwie śląskim. Miejscowości te oferują nie tylko malownicze widoki i miejsca do wypoczynku, lecz także wiele ośrodków rehabilitacyjnych i leczniczych, pozwalających szybciej powrócić do zdrowia.

Każdy z tych ośrodków oferuje szereg zabiegów, które wykonywane są podczas turnusów rehabilitacyjnych. To w szczególności zabiegi z zakresu fizykoterapii, balneoterapii, hydroterapii czy chociażby termoterapii.

Co zrobić aby dostać się do sanatorium?

Z sanatorium można skorzystać w ramach pobytów komercyjnych, po pełnej odpłatności ze strony kuracjusza oraz po otrzymania skierowania z NFZ, ZUS-u czy z KRUS-u. Osoba, która chce skorzystać z leczenia sanatoryjnego lub rehabilitacji uzdrowiskowej musi zgłosić się do swojego lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, który może wystawić odpowiednie skierowanie. By otrzymać taki dokument, lekarz musi przebadać pacjenta i stwierdzić, że rzeczywiście leczenie w sanatorium jest wskazane. Lekarz opisuje stan zdrowia pacjenta, określa jego stopień samodzielności i samoobsługi.

W niektórych przypadkach lekarz może poprosić o dołączenie do skierowania kopii dokumentów, związanych ze stanem zdrowia pacjenta, jego pobytem w szpitalu czy przebytym leczeniem. Zakres leczenia w sanatorium określa lekarz specjalista, po dokonaniu oceny skierowania pod względem celowości leczenia uzdrowiskowego. Specjalista ocenia wskazania i przeciwwskazania do pobytu pacjenta w sanatorium oraz kierunek leczniczy, wraz z wyborem rejonu - czy pacjent powinien przebywać w kurorcie nadmorskim, nizinnym czy górskim.

Po złożeniu pełnej dokumentacji, instytucja, w której pacjent jest ubezpieczony podejmuje decyzję o przyznaniu lub odmowie pobytu w sanatorium. Zazwyczaj następuje to w terminie do 30 dni od daty złożenia dokumentów.

Najlepsze sanatoria w województwie śląskim
Sanatoria w województwie śląskim oferują szereg usług z zakresu rehabilitacji i leczenia wielu choróbarc DZ

Co Cię czeka podczas pobytu w sanatorium?

Pobyt w sanatorium obejmuje całodobową opiekę medyczną oraz szereg zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych. Pacjenci mogą korzystać z zabiegów w wodach leczniczych, fizykoterapii, laseroterapii czy masażu. Pacjent, który przebywa w sanatorium otrzymuje również leki i materiały medyczne, które są niezbędne do prowadzenia leczenia. Specjaliści dostosowują również jego dietę do stanu zdrowia, a także prowadzą zajęcia z edukacji zdrowotnej.

Ile czasu trwa leczenie w sanatorium?

W zależności od rodzaju ośrodka, do którego kierowany jest pacjent, czas pobytu może się różnić. W przypadku leczenia uzdrowiskowego w ramach ubezpieczenia, pobyt dorosłego w szpitalu uzdrowiskowym trwa 21 dni i jest bezpłatny, z kolei pobyt dziecka trwa 27 dni. Pobyt w sanatorium uzdrowiskowym trwa 21 dni i jest częściowo odpłatny w przypadku dorosłych oraz bezpłatny w przypadku dzieci.

Pobyt w szpitalu uzdrowiskowym na rehabilitacji uzdrowiskowej trwa 28 dni, jest bezpłatny. Z kolei pobyt w sanatorium uzdrowiskowym na rehabilitacji uzdrowiskowej trwa 28 dni, jest częściowo odpłatny. Podczas leczenia uzdrowiskowego, w niektórych przypadkach pacjenci ponoszą częściową odpłatność za wyżywienie i zakwaterowanie.

Przejdź do galerii i sprawdź, które sanatoria znajdujące się w województwie śląskim są polecane przez pacjentów.

Przejdź do galerii, aby sprawdzić najlepsze sanatoria w woj. śląskim

Najlepsze SANATORIA w woj. śląskim - RANKING 2023. Tam wróci...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak kupić dobry miód? 7 kroków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto