Nasza Loteria

Za nami pierwsze koncerty jesiennej trasy COMPOSITES! Leszek Możdżer i Orkiestra MACV

Materiał informacyjny Warszawskiej Opery Kameralnej
Warszawska Opera Kameralna zaprasza na wyjątkowe koncerty w ramach jesiennego tournée z Leszkiem Możdżerem i Orkiestrą Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej MACV pod dyrekcją maestro Marcina Sompolińskiego z gościnnym udziałem multiperkusjonistki Patrycji Betley, promującego wspólny album Composites.

Marek Dusza, Jazz Forum - Owacje publiczności były najlepszym podziękowaniem za ten wyjątkowy wieczór, za muzykę kojącą nerwy i spowalniającą rytm serc, tak by był czas wsłuchać się we własne myśli, snuć refleksje. Przy takiej muzyce łatwiej się zadumać. Najprościej byłoby powiedzieć, że jest idealna na długie jesienne wieczory, ale to zbyt banalne. To muzyka sięgająca do głębokich pokładów naszej wrażliwości, z których istnienia nawet sobie nie zdawaliśmy sprawy. Niech pozostanie z nami na wszystkie pory roku.

Silanauki.pl - Bogate instrumentarium zapewniło szeroki horyzont doznań muzycznych i pozwoliło zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających melomanów. Poza wariacjami i kunsztem Leszka Możdżera, niezwykle efektownie prezentowała swoje umiejętności Patrycja Betley – tworząc wyjątkowe aranżacje perkusyjne na tle dźwięków fortepianu i instrumentów orkiestry. Na wysokim poziomie artystyczny zaprezentowała się również Orkiestra Instrumentów Dawnych MAC, która zasługuje na docenienie. Wspólnie z pozostałymi artystami, stworzyła fascynujący muzyczny wieczór, który zapadnie w pamięci na długo.

Muzycznahiperprzestrzen.pl - Połączenie jazzu z muzyką klasyczną w wykonaniu Leszka Możdżera i orkiestry MACV brzmi naprawdę naturalnie, jakby pianista był członkiem zespołu od dawna. I to niezależnie, czy mówimy o nowych, wyjątkowych kompozycjach z płyty Composites, czy o starszych, m.in. Silento, Neubauer Waltz, Nikita’s Dream czy zagrany na bis cover nieśmiertelnego utworu Don’t Give Up Petera Gabriela. Gra Patrycji Betley na przebogatym zestawie instrumentów perkusyjnych wybornie wzbogaciła kompozycje Możdżera. Sprawdźcie zatem terminy kolejnych koncertów (można je znaleźć m.in tu), bo warto posłuchać "Kompozytów" na żywo.

Warszawska Opera Kameralna zaprasza na kolejne koncerty w ramach listopadowej trasy Composites.

Leszek Możdżer wraz z 35-osobową Orkiestrą pod dyrekcją maestro Marcina Sompolińskiego odwiedzi jeszcze pięć miast i zagra w najbardziej prestiżowych salach koncertowych:

  • 19 listopada (niedziela), Poznań, Aula UAM
  • 27 listopada (poniedziałek), Katowice, NOSPR
  • 28 listopada (wtorek), Wrocław, NFM
  • 29 listopada (środa), Bielsko-Biała, Cavatina Hall
  • 30 listopada (czwartek), Kraków, ICE

Bilety na koncerty kupisz tutaj: https://operakameralna.pl/tag/leszek-mozdzer-i-orkiestra-macv/

Wszystkie kompozycje, które znalazły się na albumie Composites zostały nagrane specjalnie na zamówienie Warszawskiej Opery Kameralnej. Jest to sześć utworów, z których cztery (Compositum I-IV) są kompozycjami, będącymi mistrzowskim połączeniem formy i improwizacji. Partie fortepianu zostały przez Leszka Możdżera zaimprowizowane a do tych improwizacji pianista dopisał partyturę dla orkiestry. Dwa dodatkowe utwory, Ballad For Lars zadedykowany szwedzkiemu kontrabasiście Larsowi Danielssonowi oraz liryczny Natalladia, Leszek Możdżer skomponował w klasycznej konwencji.

Album Composites na płycie CD, niebieskim krążku winylowym oraz w formie kolekcjonerskiego, numerowanego wydawnictwa dostępny będzie w sprzedaży podczas wszystkich koncertów jesiennego tournée.

Wydawnictwo można nabyć również w internetowym sklepie Warszawskiej Opery Kameralnej oraz w salonach muzycznych:

Warszawska Opera Kameralna:

Empik:

Posłuchaj w serwisach streamingowych:

Kompozyt to połączenie kompozycji i improwizacji. To inny niż tradycyjny sposób budowania muzycznej formy: Leszek Możdżer Jacek Hawryluk, dziennikarz Programu II Polskiego Radia o Composites: To utwory utrzymane w świetnie rozpoznawalnym stylu Możdżera, który tym razem miał do dyspozycji inny instrument. A dokładnie - inne instrumenty. Ani jazz, ani muzyka dawna. Czyli co? Proszę posłuchać.
 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto