BKS Aluprof z brązowym medalem! Radość w Bielsku-Białej, smutek w Dąbrowie Górniczej.

MAM
MAM
Tylko trzech spotkań potrzebowały siatkarki BKS Aluprof, by wywalczyć brązowy medal Mistrzostw Polski. W ostatnim trzecim meczu pokonały MKS Tauron Dąbrowa Górnicza 3:1.

Pierwszy set od początku lepiej rozpoczęły przyjezdne, które na drugą przerwę techniczną schodziły z prowadzeniem 16:8. Bielszczanki walczyły ambitnie i odrabiały straty, ale zabrakło im czasu, dlatego też z wygrania pierwszej partii cieszyły się dąbrowianki. Druga odsłona tego siatkarskiego widowiska należała już do gospodyń, a wynik 25:12 nie pozostawiał wątpliwości, kto w tej partii był lepszy. Trzeci set był najbardziej wyrównany, ale to BKS Aluprof prowadził od początku tej partii. Przewaga podopiecznych Mariusza Wiktorowaicza była minimalna, ale to wystarczyło do zwycięstwa w trzecim secie 25:22 i objęcia prowadzenia 2:1. Po kilkunastu minutach czwartej partii bielszczanki prowadziły już 12:6. Trener Waldemar Kawka poprosił o czas, ale na nic się to zdało. Dąbrowianki popełniały mnóstwo błędów w ataku, natomiast BKS Aluprof konsekwentnie dążył do osiągnięcia celu. Przy stanie 20:11 nikt nie miał już wątpliwości, że zwycięzcą piątkowego meczu będą podopieczne Mariusza Wiktorowicza. Dąbrowianki rzuciły do walki ostatnie siły i zmniejszyły stratę do trzech punktów ( 22:19) Ostatni akcent należał do BKS Aluprof: gospodynie zdobyły 25 punkt, który oznaczał koniec spotkania!
Siatkarki BKS Aluprof brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski!

BKS Aluprof - MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 ( 21:25, 25:12, 25:22, 25:19 )
Stan rywalizacji: 3:0 BKS Aluprof brązowym medalistą Mistrzostw Polski!

Składy:
BKS Aluprof: Skorupa, Ciaszkiewicz, Werblińska, Wojtowicz, Bamber, Okuniewska, Sawicka (libero) oraz Frąckowiak, Studzienna, Waligóra, Podolec

MKS Dąbrowa Górnicza: Pura, Szczurek, Muhlsteinova, Lis, Plchotova, Skowrońska, Ikic (libero) oraz Żebrowska, Haładyn, Liniarska