Gwardia Wrocław sensacyjnie wygrała w Bielsku-Białej z BKS-em 3:0

Łukasz Klimaniec
Mikołaj Suchan, Dziennik Zachodni
- Jest mi wstyd. Nie ma żadnego usprawiedliwienia na to, co zobaczyli dzisiaj kibice. Zagraliśmy bardzo słabo w każdym elemencie. Wypadałoby tylko wszystkich przeprosić - wyznał gorzko trener BKS Grzegorz Wagner po sobotnim meczu z Gwardią. Bielski zespół został zdemolowany przed własną publiką przez drużynę, której głównym celem jest utrzymanie się lidze. Dla BKS to druga ligowa porażka z rzędu.

Mistrzyniom Polski nie pomogły ani ponowna gra we własnej hali przy ul. Rychlińskiego, ani powrót do zespołu po kontuzji Anny Werblińskiej. Najlepsza atakująca bielskiego zespołu zagrała po raz pierwszy całe spotkanie, ale nie była w stanie poprowadzić koleżanek do wygrania choćby seta.

Wrocławianki zaskakująco łatwo uzyskiwały kilku punktową przewagę na początku seta (8:2 w pierwszej partii, 16:10 w drugiej), by później kontrolować przebieg wydarzeń. Ogromne kłopoty bielszczankom sprawiało przyjęcie zagrywki, która była kluczem do zwycięstwa Gwardii. Dość powiedzieć, że w całym meczu aż osiem punktów Gwardia zdobyła właśnie dzięki silnym serwisom. Na tle niemrawo grających w ataku bielszczanek gwardzistki znakomicie spisywały się w bloku i obronie.

- Zawodniczkom Gwardii wychodziło dzisiaj wszystko, a nam nic. W naszym zespole była totalna niemoc - skwitowała Katarzyna Skorupa, kapitan BKS.

Najboleśniejszy dla bielskich kibiców był drugi set, przegrany 12:25, który trwał raptem 23 min.
- Można przegrać, ale po walce, a my od drugiego seta przestaliśmy walczyć - skwitował gorzko to spotkanie trener Wagner.

8. kolejka PlusLigi Kobiet
BKS Aluprof Bielsko-Biała - Impel Gwardia Wrocław 0:3 (19:25, 12:25, 17:25)

BKS Skorupa, Ciaszkiewicz, Werblińska, Studzienna, Okuniewska, Bamber i Sawicka (libero) oraz Waligóra, Frąckowiak, Kaczmar i Wojtowicz
Gwardia Wołosz, Efimienko, Jaszewska, Tokarska, Mroczkowska, Barańska i Krzos (libero) oraz Czypiruk i Matyjaszek.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Bank BPS Muszynianka - AZS Białystok 2:3 (25:16, 15:25, 21:25, 25:16, 13:15)
GCB Centrostal Bydgoszcz - Organika Budowlani Łódź 3:1 (25:22, 20:25, 25:18, 25:20)
Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia - Stal Mielec 1:3 (19:25, 25:23, 20:25, 21:25)
DZIŚ GRAJĄ: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - ATOM Trefl Sopot (początek o godz. 18).