Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd tygodnia w Bielsku-Białej, najważniejsze wydarzenia od 15.03 do 21.03.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja online
Redakcja online
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bielska-Białej czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bielska-Białej czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bielska-Białej, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 15.03 a 21.03.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus w Śląskiem: Kolejne 7 osób zakażonych. Razem już 56 w woj. śląskim. Jak się zakazili? Skąd pochodzą? [CODZIENNE AKTUALIZACJE]”?

Przegląd tygodnia Bielsko-Biała od 15.03 do 21.03.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Koronawirus w Śląskiem: Kolejne 7 osób zakażonych. Razem już 56 w woj. śląskim. Jak się zakazili? Skąd pochodzą? [CODZIENNE AKTUALIZACJE]

Stan na sobotę (21.03.2020) po południu: Razem już 56 przypadków osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 zostało potwierdzonych w województwie śląskim. Zarażeni przebywają m.in. w szpitalach w Tychach, Chorzowie, Zawierciu, Cieszynie, Częstochowie i Raciborzu. Na szczęście, większość z nich jest w stanie dobrym. Część z nich być może już za kilka dni zostaną nawet wypisani. Zebraliśmy w jednym miejscu informacje kim są, skąd pochodzą pacjenci zainfekowani koronawirusem i gdzie są hospitalizowani. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź.

📢 Lekarka z woj. śląskiego wkurzona. "Moje poświęcenie nie ma sensu, to nie są koronawakacje!"

Śląskie. Opamiętajcie się, bo w Polsce będzie tak samo albo gorzej niż we Włoszech - apeluje lekarka Maria Huculak ze Szpitala Murcki w Katowicach. - Lekarze są zdziesiątkowani. Nie będzie miał wam kto pomóc, jeśli dalej będziecie traktować kwarantannę jak koronawakacje. Gdy widzę rodziny z dziećmi tłumnie i beztrosko spacerujące po parkach czy Dolinie Trzech Stawów, to gotuje się we mnie. Tak, jestem wkurzona, bo widzę, że moje poświęcenie nie ma sensu - mówi lekarka.

📢 Wstrzymanie 500 plus na czas koronawirusa? Powstała petycja. Popierasz taki pomysł? Zagłosuj w sondzie!

W internecie popularność zdobywa petycja odnośnie wstrzymania wypłat świadczenia 500 plus oraz świadczeń rodzicielskich. Pieniądze, które w ten sposób byłyby zaoszczędzone, miałyby zostać przeznaczone na walkę z koronawirusem. Popieracie taki pomysł? Zagłosujcie w naszej sondzie poniżej.

Tygodniowa prasówka 15.03-21.03.2020 Bielsko-Biała: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bielsku-Białej. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Jak zrobić płyn do dezynfekcji rąk? To bardzo proste. WHO podaje przepis

Jak zrobić płyn do dezynfekcji rąk? Okazuje się, że to bardzo proste. Epidemia koronawirusa nie ustaje. W piątek wieczorem, 20.03.2020, rząd podjął decyzję o wprowadzeniu w Polsce stanu epidemii, a już dziś (stan na 21.03.2020) w województwie śląskim mówimy o 49 potwierdzonych przypadkach osób zakażonych koronawirusem. Do minimum ograniczane są kontakty międzyludzkie, kto może pracuje z domu, zaś wszystkie imprezy masowe są odwoływane jedna po drugiej. Istnieje jednak możliwość, by aktywnie chronić się przed wirusem SARS-Cov-2. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podała przepis na to, jak w domowym zaciszu zrobić płyn dezynfekujący.

📢 Koronawirus w gminie Bestwina. To lekarka. Jej pacjenci zostali objęci kwarantanną

Na terenie gminy Bestwina są potwierdzone dwa przypadki koronawirusa. Jeden dotyczy lekarki, któa przyjmowała pacjentów. - Te osoby są już zweryfikowane i powiadomione przez sanepid lub policję o tym jak się mają zachować - potwierdził wójt gminy Bestwina Artur Beniowski na swoim facebookowym profilu apelując o rozwagę, pozostanie w domach i zachowanie spokoju.

📢 Powiat bielski: rośnie liczba osób w kwarantannie i pod nadzorem epidemiologicznym

Wzrasta liczba osób poddanych kwarantannie w powiecie bielskim z powodu koronawirusa. W sobotę 21 marca było to już 187 osób, czyli 16 osób więcej, niż w piątek 20 marca.

📢 Województwo bielskie - reaktywacja? Eksperci maja głos

Województwo bielskie funkcjonowało w latach 1975-1998. Stolica województwa mieściła się w Bielsku-Białej. Czy jego reaktywacja byłaby możliwa? Debata z udziałem ekspertów poświęcona temu zagadnieniu miała miejsce w Hotelu Qubus w Bielsku-Białej.

📢 Projektantka mody z Bielska-Białej szyje maseczki przeciwko koronawirusowi

Natasha Pavluchenko z Bielska-Białej, znana projektantka mody, poinformowała na swoim profilu społecznościowym, że szyje maseczki ochronne przeciwko koronawirusowi.

📢 W Polsce zostaje wprowadzony stan epidemii! Lekcje odwołane do Wielkanocy, 30 tysięcy złotych kary za złamanie kwarantanny

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się wieczorem w piątek, 20 marca 2020, premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie w Polsce stanu epidemii. - To trudna decyzja, ale taka, która ratuje życie - mówił Łukasz Szumowski, minister zdrowia. Minister Szumowski zapowiedział, że możemy mieć do czynienia z nawet 10 tysiącami zakażonych osób. Za wprowadzenie stanu epidemii w Polsce odpowiedzialny jest Minister Zdrowia i Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

📢 Powiat bielski: 171 osób w kwarantannie! Dwie są hospitalizowane

W powiecie bielskim 171 osób jest poddanych kwarantannie, dwie są hospitalizowane, a aż 850 pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym - wynika z danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bielsku-Białej.

📢 PG Silesia chce utrzymać ciągłość wydobycia. Wprowadza specjalne środki ostrożności

PG Silesia w Czechowicach-Dziedzicach stara się zapewnić ciągłość wydobycia, dlatego wprowadziło specjalne środki ostrożności w związku z zagrożeniem epidemiologicznym. Wśród nich m.in. system termowizyjnego pomiaru temperatury w bramie głównej, który powoduje, że wszystkie osoby wchodzące na teren kopalni poddawane są badaniu.

📢 Koronawirus. Sieci handlowe wprowadzają zmiany, by chronić pracowników i klientów

Dla bezpieczeństwa klientów i pracowników sieci handlowe wprowadzają zmiany związane z zagrożeniem koronawirusem. Co zmieniło się w poszczególnych sklepach? Kliknijcie "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Co robić w czasach koronawirusa? Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej zaprasza m.in. na wirtualny spacer

Z ciekawą propozycją dla tych wszystkich, którzy siedzą w domu, wyszło Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej. Placówka zaprasza na m,in. wirtualny spacer, przygotowała także internetowe wydanie cyklicznego informatora popularno-naukowego "Wystawnik".

📢 Kierowca PKS/Komunikacji Beskidzkiej sprzeda bilet pasażerom

Pasażerowie PKS/Komunikacji Beskidzkiej od najbliższego poniedziałku 23 marca będą mogli kupić bilet u kierowcy, który będzie „wychodził” do pasażerów, sprzedawał bilety i odbijał EM-Kartę - to kolejne zmiany spowodowane zagrożeniem koronawirusem.

📢 Auta na licytacjach komorniczych - oferty z marca 2020. Samochody do kupienia w bardzo dobrej cenie

Samochody na licytacjach komorniczych. Nie da się ukryć, że auta są bardzo popularnym przedmiotem licytacji komorniczych. Praktycznie każdego dnia odbywają się licytacje komornicze w naszym województwie. W powyższej galerii możecie zobaczyć najciekawsze oferty samochodów, które zostały wystawione przez komorników sądowych w marcu 2020.

📢 Co za widok! Willa Sixta zachwyca po efektownym remoncie

Renowacja Willi Sixta - wyjątkowego zabytku Bielska-Białej i przez lata niemałego kłopotu dla gminy - dobiega końca. W odrestaurowanych murach Willi Sixta znajdą się prowadzone przez MOPS przedsięwzięcia służące aktywizacji społeczno-gospodarczej bielszczan, a także ekspozycja prac Galerii Bielskiej BWA.

📢 Uwaga, place zabaw, siłownie zewnętrzne i inne obiekty rekreacyjno-sportowe zamknięte do odwołania

Od dzisiaj 19 marca aż do odwołania zostały wyłączone z użytkowania place zabaw, siłownie zewnętrzne i inne obiekty rekreacyjno-sportowe w Bielsku-Białej. Taką decyzję podjęto w związku z zagrożeniem epidemicznym dotyczącym koronawirusa oraz w trosce o zdrowie mieszkańców, w tym także tych najmłodszych.

📢 Kolejne ograniczenia w bielskim Szpitalu Pediatrycznym i Bielskim Centrum Psychiatrii - Olszówka

W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa placówki służby zdrowia podległe powiatowi bielskiemu, czyli Szpital Pediatryczny i Bielskie Centrum Psychiatrii - Olszówka wprowadziły nadzwyczajne rozwiązania dotyczące przyjęć pacjentów. Wszystko po to, żeby zminimalizować ryzyko szerzenia się infekcji COVID-19. Placówki działają tak, aby żadna osoba w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia nie została pozostawiona sama sobie.

📢 Koronawirus. Lista przychodni w woj. śląskim, gdzie można uzyskać teleporadę bez wychodzenia z domu

Koronawirus utrudnia wizyty lekarskie w woj. śląskim. Bez wychodzenia z domu, możemy skonsultować się z lekarzem rodzinnym i specjalistami. Taką możliwość oferują placówki podstawowej opieki zdrowotnej w całej Polsce. Sprawdź przychodnie w woj. śląskim, które oferują teleporady w czasie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 - kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź listę.

📢 Tak pracownicy pierwszej linii chronią się przed koronawirusem. Jak wyglądają sklepy, punkty usługowe i środki transportu [22.03.2020 r.]

Koronawirus w Polsce odbił się na każdej sferze naszego życia. Niektórzy pracownicy walczą w pierwszej linii z pandemią. Sprawdziliśmy, jakie środki ochrony przed koronawirusem wprowadzili pracodawcy i jak zabezpieczają się sami pracownicy.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto