Nasza Loteria

Przegląd tygodnia w Bielsku-Białej, najważniejsze wydarzenia od 3.05 do 9.05.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja online
Redakcja online
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 3.05 do 9.05.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 3.05 do 9.05.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bielska-Białej, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 3.05 a 9.05.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Woj. śląskie ma coraz mniej mieszkańców! Sprawdź gdzie ubywa ich najszybciej [TOP 22]”?

Przegląd tygodnia Bielsko-Biała od 3.05 do 9.05.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Woj. śląskie ma coraz mniej mieszkańców! Sprawdź gdzie ubywa ich najszybciej [TOP 22]

Śląskie: Wyludnianie się województwa z roku na rok wydaje się być coraz poważniejszym problemem. Co charakterystyczne dla naszego regionu, znacznie częściej niż w reszcie Polski decydują się na wyjazd za granicę lub do innych dużych miast w kraju. Są też nieliczne miasta, którym mieszkańców przybywa, a liderem tej klasyfikacji są Tarnowskie Góry. Dokładne dane GUS dotyczące demografii miast województwa śląskiego znajdziecie w galerii. Kliknijcie przycisk "ZOBACZ GALERIĘ".

📢 Czy w Bielsku-Białej będzie padać deszcz? Sprawdź prognozę opadów na najbliższe 10 dni

W Bielsku-Białej możemy spodziewać się deszczu. Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów w całym mieście wynosi 80%. Deszcz zacznie padać już 10.05.2020. Każdego dnia możliwe są opady deszczu. Najbardziej deszczowym dniem ma być wtorek 12.05.2020. Opady miejscami mogą sięgać 7,3 mm. Lepiej nosić ze sobą parasol.

📢 Street View. Google zmienia zdjęcia w regionie. Zobacz najdziwniejsze fotografie w Street View

Jest już nowa aktualizacja w Street View. W roku 2019 samochody Google jeździły niemal po całym woj. śląskim, fotografując ulice do kolejnej już aktualizacji popularnej usługi. Po kilku miesiącach przetwarzania fotografii, przyszła pora na podmianę zdjęć w Street View na nowe - te możemy zobaczyć już m.in. w Katowicach, Bielsku-Białej, Częstochowie, Mysłowicach, Jaworznie, Rybniku, Dąbrowie Górniczej, Chorzowie, Bytomiu czy w Sosnowcu.

Tygodniowa prasówka 3.05-9.05.2020 Bielsko-Biała: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bielsku-Białej. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Otwarto otworzyło pierwsze trzy obiekty sportowe w Bielsku-Białej. Są jednak obostrzenia

Po kilku tygodniach przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa władze Bielska-Białej zdecydowały się otworzyć trzy pierwsze obiekty sportowe. Na pierwszy ogień poszły dwa stadiony i część pływalni „Start". Dla zachowania bezpieczeństwa korzystających wprowadzono zasady, które mają zminimalizować ryzyko zakażenia Covid-19.

📢 Co sadzić w maju na balkonie? Kwiaty, zioła i warzywa, które sprawdzą się w warunkach miejskich. Jakie roślin sadzić w maju?

Kolorowe balkony przyciągają wzrok. Kwiaty i rośliny na balkonie od razu przykuwają uwagę. Co sadzić w maju na balkonie? Sprawdzamy, jakie kwiaty są najbardziej popularne na naszych balkonach. Niektórzy też wybierają inne uprawy. W końcu na balkonie możemy posadzić też różne zioła, albo warzywa. Krzew z pomidorkami? Czemu nie? Znajdźmy też miejsce na bazylię i miętę. Kto jak woli!

📢 Veolia wsparła Bielskie Pogotowie Ratunkowe i Szpital Pediatryczny

📢 Koronawirus w woj. śląskim. 71 nowych przypadków zakażeń [RAPORT - 8.05]

Koronawirus w woj. śląskim. Aż 71 nowych przypadków zakażeń koronawirusem zostało potwierdzone pozytywnymi wynikami testów w województwie śląskim. Informacje o kolejnych zakażeniach koronawirusem w województwie śląskim podało w piątek 8 maja rano Ministerstwo Zdrowia.

📢 Bielscy strażacy apelują do mieszkańców: nie zatajajcie informacji o stanie zdrowia

Cztery zastępy straży pożarnej brały udział wczoraj w akcji w związanej z zadymieniem piwnicy w Czechowicach-Dziedzicach. - Nasi ratownicy w dobie pandemii zachowują najwyższy poziom reżimu sanitarnego - zapewniają przedstawiciele Komendy Miejska PSP w Bielsku-Białej. I apelują do mieszkańców, by nie zatajać przed strażakami swojego stanu zdrowia, zwłaszcza jeśli dotyczy to zagrożenia koronawirusem COVID-19.

📢 Bielszczanie za łapaniem deszczówki. Ogromne zainteresowanie dofinansowaniem bielskiego Ratusza

Już ponad tysiąc wniosków o dofinansowanie zamontowania naziemnego lub podziemnego zbiornika na deszczówkę zostało złożonych w bielskim Urzędzie Miejskim. - Nie spodziewaliśmy się, że nasza akcja spotka się z tak dużym zainteresowaniem. To świadczy o wysokiej świadomości mieszkańców naszego miasta - mówi Danuta Przybyło, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Energii Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

📢 Bielsko-Biała: Remont gmachu, gdzie będzie sąd. Konieczna wycinka drzew

Trwa remont i modernizacja budynku Sądu Rejonowego przy bielskiej przy ul. Słowackiego 15. Prace w obiekcie, w którym ostatnio mieściło się IV Liceum Ogólnokształcące, zakończą się za 36 miesięcy.

📢 Zagraniczne marki przetłumaczone. Nazwy są... żenujące. Mobilna dziewica, zarezerwowane dzieci...

A gdyby tak zagraniczne marki miały polskie tłumaczenia? Jak wyglądałyby zakupy? A może właśnie tak: Poproszę "Dziękuję" i "Dzieci dobre białe", a do picia "Czerwonego byka". No i starter "Dziewicy mobilnej". Tak wyglądałyby zakupy Merci, Kinder Bueno, Red Bulla i starter Virgin Mobile. Jak mogłyby wyglądać takie produkty - można zobaczyć dzięki pracy 29-letniego Adama Łapko z Gliwic, grafika i ilustratora. Adam stworzył świetne przeróbki zagranicznych oraz polskich produktów i marek. Kliknij powyżej w "zobacz galerię".

📢 Kasztany kwitną, a ławki puste. Jak kiedyś wyglądały egzaminy dojrzałości w Polsce? Matura na starych fotografiach

Polscy maturzyści zdają egzamin dojrzałości od XIX wieku. W 2020 roku pierwszy raz od wielu lat matury nie odbędą się wraz z zakwitnięciem kasztanowców. Ze względu na bezpieczeństwo maturzystów i osób odpowiedzialnych za przygotowanie egzaminów podczas pandemii COVID-19, rząd zapowiedział zmianę terminu. Sale, w których miały odbywać się egzaminy, są dziś puste. Jak wyglądały 100 lat temu?

📢 Porody rodzinne w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej nadal wstrzymane

W związku z wysokim ryzykiem epidemiologicznym związanym z koronawirusem SARS-CoV-2, porody rodzinne w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej są nadal wstrzymane - poinformowali przedstawiciele placówki.

📢 Matura w maju jedynie dla kasztanowców MEMY. Egzaminy maturalne w czerwcu. Tak koronawirus odmienił oblicze matur. Matura 2020 na wesoło

Matura 2020 zwykle odbywała się zaraz po majówce. Rok 2020 będzie jednak w tej kwestii wyglądał zupełnie inaczej. Wszystko przez koronawirusa, który odmienił oblicze matur. Zobacz memy, które z przymrużeniem oka oceniają sytuację związaną z maturami. Przypomnijmy, że z związku z pandemią koronawirusa, decyzją MEN egzaminy maturalne przesunięto na czerwiec, natomiast matury ustne w tym roku się nie odbędą.

📢 Rowery miejskie w Bielsku-Białej wreszcie dostępne dla chętnych

W środę 6 maja w Bielsku-Białej wznowił działalność system wypożyczalni rowerów miejskich BBbike. 192 zielone rowery już czekają w 24 stacjach w mieście. Z powodu epidemii operator systemu zaleca wypożyczanie ich w lateksowych rękawiczkach.

📢 Veolia wspiera Pogotowie Ratunkowe oraz Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej

Dary o wartości 20 tys. złotych, w tym niezbędne do monitorowania stanu pacjentów kardiomonitory, pulsoksymetr, a także nowoczesne urządzenie Nocospray do dezynfekcji ambulansów oraz rękawiczki, płyny do dezynfekcji i woda mineralna – takie wsparcie przekazała dzisiaj 5 marca Veolia na rzecz Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej oraz Bielskiego Pogotowia Ratunkowego.

📢 Aż 99. nowych zakażeń koronawirusem w woj. śląskim [5 maja]. Skąd są pacjenci?

Mamy 236 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Najwięcej – aż 99 – z województwa śląskiego. Niestety trzy kolejne chore osoby zmarły, w tym 69-letni mężczyzna hospitalizowany w Raciborzu. W sumie w całym kraju potwierdzono już 14 242 przypadki COVID-19. Zmarło 700 osób.

📢 Bielsko-Biała: Rozbudowa ul. Cieszyńskiej nie uniknie kłopotów z powodów koronawirusa [ZDJĘCIA Z DRONA]

Sytuacja związana z epidemią koronawirusa w istotny sposób wpłynęła na prace związane z rozbudową ul. Cieszyńskiej w Bielsku-Białej i będzie miała wpływ na termin ich zakończenia . Wykonawca dokłada jednak wszelkich starań, by obsadzić większość przebudowywanych odcinków na całej długości inwestycji.

📢 Otwarcie przedszkoli 6 maja w Bielsku-Białej nie nastąpi: „jesteśmy bardzo odpowiedzialni”

Prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski zapowiedział, że 6 maja przedszkola w Bielsku-Białej nie zostaną uruchomione. - Chcemy najpierw dokładnie poznać procedury. Nic „na szybko” nie można robić, bo zdrowie naszych dzieciaków jest najważniejsze - zaznaczył.

📢 Woj. śląskie epicentrum pandemii koronawirusa. Tutaj jest najwięcej zakażonych w Polsce. Zobacz MAPY

Woj. śląskie jest obecnie epicentrum pandemii koronawirusa w Polsce. Mamy największą liczbę zakażeń koronawirusem. Mamy także najwyższy współczynnik zakażeń na sto tysięcy mieszkańców spośród wszystkich 16 województw. A więcej zgonów odnotowano tylko w mazowieckim.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kolejna dawka szczepionki już dostępna!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto