Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2. Relacja i zdjęcia

Rafał Musioł
Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2.
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Wojciech Wojtkielewicz
Podbeskidzie do przerwy prowadziło w Białymstoku 2:0, ale tuż po rozpoczęciu drugiej połowy straciło dwa gole. Na pierwsze zwycięstwo beniaminek PKO Ekstraklasy musi jeszcze poczekać. Zobaczcie zdjęcia ze spotkania w Białymstoku.

Przed zejściem na przerwę bramkarz Podbeskidzia, Martin Polacek, poklepał z wdzięcznością poprzeczkę i słupek, które pomogły mu w zachowaniu czystego konta. W Jagiellonii tymczasem buzowała frustracja, bo Górale prezentowali niemal stuprocentową skuteczność i dwie znakomite okazje zamienili na dwubramkowe prowadzenie po golach Kamila Bilińskiego (sam na sam z Pavelsem Steinborsem) i Michała Rzuchowskiego (główka po rzucie rożnym Łukasza Sierpiny).

Tuż po zmianie stron ta fura szczęścia wywróciła się dwukrotnie w ciągu dwóch minut. Obrona gości sprawiała wrażenie zdekoncentrowanej, brakowało asekuracji i w 51 minucie wszystko zaczynało się właściwie od nowa.

Bielszczanie ewidentnie nabrali ochoty na deja vu i po ochłonięciu z szoku byli blisko ponownego objęcia prowadzenia. Tym razem jednak Steinbors spisywał się kapitalnie odbijając uderzenie głową Aleksandra Komora i potężną, ale zmierzającą w środek, bombę Rafała Figiela.

Piłkę meczową w doliczonym czasie miała Jagiellonia, jednak Jakov Puljić fatalnie spudłował i skończyło się remisem.

Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (0:2)
0:1
Kamil Biliński (18), 0:2 Michał Rzuchowski (37), 1:2 Jakov Puljić (49), 2:2 Jesus Imaz (51)
Jagiellonia Steinbors - Olszewski, Runje (21,. Tîru), Augustyn, Bodvarsson - Makuszewski (84. Borysiuk), Pospisil (84. Kadlec), Romanczuk, Imaz, Mystkowski (69. Bida) - Puljić. Trener: Bogdan Zając.
Podbeskidzie Polacek - Mroczko (60. Sitek), 3. Komor, RundićI, Gach - Danielak (87,. Marzec), Rzuchowski, FigielI (71. Kocsis), Nowak (87. Ubbink), Sierpina (60. Jaroch) - Biliński. Trener: Krzysztof Brede.