Rafał Musioł
Górale w pierwszym meczu sezonu przegrali na własnym boisku z Arką Gdynia 0:1.
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Górale w pierwszym meczu sezonu przegrali na własnym boisku z Arką Gdynia 0:1. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE FOT. JAK
Udostępnij:
Nie tak wyobrażali sobie inaugurację rozgrywek kibice Podbeskidzia Bielsko-Biała. Górale w pierwszym meczu sezonu przegrali na własnym boisku z Arką Gdynia 0:1.

Duże rozczarowanie w Bielsku-Białej. Podbeskidzie, które ma walczyć o awans do PKOEkstraklasy, na inaugurację rozgrywek przegrało z Arką Gdynia.

Górale rozpoczęli spotkanie w niezłym stylu. Pierwsza połowa toczyła się według ich scenariusza, a gdynianie utrzymując remis mogli mówić o szczęściu, zwłaszcza wtedy gdy po strzale Maksymiliana Sitka piłka uderzyła w słupek.

Goście cierpliwie czekali aż w drużynie Mirosława Smyły przygaśnie początkowy zapał i po przerwie to oni dyktowali warunki, a ich dojrzałość została nagrodzona. W 57 minucie wrzutkę przed bramkę przeciął głową Kacper Skóra i było 0:1. Co więcej, gdynianie kontrolowali grę i dość spokojnie czekali na koniec meczu. Nieco wcześniej mogli zresztą definitywnie go „zamknąć”, ale Mawiej Igonen obronił rzut karny wykonany przez Christiana Alemana, a podyktowany za faul Goku.

W drugiej połowie na murawie pojawił się Tomasz Jodłowiec, dla którego był to pierwszy występ w barwach Podbeskidzia po 16 latach.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Arka Gdynia 0:1 (0:0)
0:1
Kacper Skóra (57)
Podbeskidzie Igonen - Simonsen, Rodriguez, Markow, Bernard - Sitek (72. Celtic), Bonifacio, Scalet (45. Jodłowiec), Janota (67. Wełniak), Drzazga (72. Milsius) - Biliński (67. Goku). Trener: Mirosław Smyła.
Arka Krzepisz- Rymaniak, Marcjanik, Dobrotka, Stolc - Skóra (69. Tomal), Milewski, Gol (69. Bednarski), Aleman (90. Żebrowski), Predenkiewicz (61. Kuzimski) - Czubak. Trener: Ryszard Tarasiewicz.
Żółte kartki: Dobrotka, Gol, Rymaniak, Milewski, Krzepisz.